Pravda o motivácii, ktorú by som si želala, aby vedeli všetci. 

Kedysi som verila, že úspešní ľudia sú úspešnými, pretože ich vždy baví, čo robia. Že sa každé ráno budia motivovaní a nadšení. Že majú svojím spôsobom šťastie.

Počase som však pochopila, že to nie je pravda. Ľuďom sa darí vtedy, ak pokračujú v pozitívnych návykoch, NAPRIEK tomu, že sa im nechce.

A toto je to, čo by som chcela, aby sme si pamätali všetci a vždy: nie vždy je motivácia štartom na ceste k cieľu.

Áno, sú prípady, keď najskôr cítime motiváciu a následne niečo začneme robiť. Niečo vidíme v externom svete a zdvihne nás to z gauča a ideme do akcie.

Omnoho častejšie je to však presne naopak. Niekedy (a dosť často), nie som motivovaná ísť do fitka. A idem aj tak. A zrazu končím tréning spotená, spokojná, motivovaná ísť nabudúce znova.

Niekedy sa mi nechce otvoriť knihu, ale keď začnem čítať, nechce sa mi prestať.

Niekedy sa mi nechce nič písať, ale viem, že ak si zapálim vonnú tyčinku, urobím si kávu a sadnem za laptop, nebudem vedieť prestať. A časom je to ešte lepšie. Prečo? Lebo vidíme výsledky. Cítime sa každým mesiacom lepšie, dočítame sa zaujímavé veci a učíme sa nové veci. Takže, povedané ľudovo – zdvihni zadok a rozum sa pridá.

Zdieľať:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of Simona Šimková

Simona Šimková

Kouč, cestovateľ, motivátor, blogger...

K téme

Súvisiace články

Junk hodnoty. A ich opak

Ako tak čítam knihu “Lost connections” (Strata spojenia) od Johanna Hari, ktorá je v podstate o príčinách depresií a úzkostí, prepájam si ju s vlastnými

KOUČING A NLP

V ČOM JE ROZDIEL A AKO SA VEDIA VZÁJOMNE DOPLNIŤ? Príklad je vždý jasnejší ako analyzovanie a teda predstavte si toto: Chcete ísť na výlet

Pre zlepšenie vašej užívateľskej skúsenosti používame súbory cookies